19 Mayıs toplu taşıma fiyatsız mi? Marmaray, İZBAN, Başkentray, Metrobüs ve Tramvay…

Resmi takvimde “Ulusal Bayram” statüsünde yer alan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle yurt genelinde kutlamalar başladı. Öğrenciler ve yöneticiler, 19 Mayıs hazırlıklarını sürdürürken, milyonlarca yurttaş toplu taşıma araçlarındaki genel durumu merak ediyor. Bilindiği üzere, resmi tatillerde Marmaray; Metrobüs, Başkentray ve İZBAN üzere çizgiler fiyatsız hizmet veriyordu. Pekala, 19 Mayıs Perşembe günü toplu taşıma araçları fiyatsız olacak mı? İşte son açıklamalar…

19 Mayıs Perşembe Günü Toplu Taşıma Araçları Fiyatsız Mi?

19 Mayıs Perşembe günü, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hasebiyle toplu taşıma araçları fiyatsız bir biçimde hizmet vermeye devam edecek. Ulaşımdaki bu uygulama, Çarşamba gününü Perşembe gününe bağlayan gece saat 00.00 itibariyle başlayıp, Perşembe gecesi 23.59’a kadar devam edecek. Pekala, hangi çizgiler fiyatsız olacak?

Marmaray, İZBAN ve Başkentray 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesine ilişkin Marmaray; İZBAN ve Başkentray üzere sınırlar, 19 Mayıs Perşembe günü vatandaşa fiyatsız hizmet verecek. Bu uygulama, tüm duraklarda ve tüm yolcular için geçerli olacak. 

İETT ve Metrobüs Sınırı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden İETT, 19 Mayıs Perşembe günü tüm sınırlarıyla fiyatsız olacak. Otobüsler, Metrobüs çizgileri ve öteki ünitelerde fiyat ödemesi yapılmayacak. Vatandaşlar rastgele bir ödeme yapmaksızın bu araçlardan istifade edebilecek. Uygulama, Perşembe günü saat 23.59’a kadar devam ediyor.

Hangi Toplu Taşıma Araçları Fiyatlı Olacak?

Büyükşehirlere bağlı toplu taşıma araçları dışında, özel dolmuşlar; minibüsler ve taksiler olağan tarifelerinde çalışacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.