Banka müdürünü 2 saat rehin alan kuşkulu tutuklandı

Olay, 12 Ağustos’da saat 15.30 sıralarında Mısır Çarşısı’ndaki bir bankanın şubesinde meydana geldi. Bankaya gelen Mehmet Reşit Demir, güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip, tabancasını aldı. Demir, akabinde şube müdürünü rehin alarak, içeridekileri bankanın giriş kısmına yanlışsız çıkardı. Olay yerine ihbarla çok sayıda polis takımı yönlendirildi. Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler, etraf güvenliğini aldı, şubenin önündeki yolu trafiğe kapattı.

POLİSLER İKNA ETTİ, 2 SAAT SONRA TESLİM OLDU

Şube müdürünü rehin alan Demir ile görüşen müzakereci polisler, silahı bırakıp teslim olmasını istedi. Anne Hatice Demir de oğlunu ikna etmesi için banka şubesine getirildi. Demir, polis gruplarının 2 saatlik gayretlerinin akabinde ikna oldu. Bankada misyonlu işçinin de dışarı çıkması ile içeri giren polisler, Demir’i gözaltına aldı.

‘BÖYLE OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORDUM’

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde sözü alınan Mehmet Reşit Demir’in, Antalya’da sebze- meyve ticareti ile uğraştığı, işleri berbat gidince borca girdiği ortaya çıktı. Piyasaya yüklü ölçüde borcu olduğunu söyleyen Demir, “Ne yapacağımı bilmiyordum. Bankanın şubesine gidip, hesabıma 2 milyon lira havale ettirmek istedim. Bir anda her şey denetimden çıktı. Bu türlü olacağını düşünmüyordum” dedi. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Demir, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.