Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin davetine icabetle, İran’a gerçekleştireceği resmi ziyaret için Tahran’a indi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Mehrabad Milletlerarası Havalimanı’nda İran Petrol Bakanı Cevad Uci, İran Cumhurbaşkanlığı Ofisi Protokol Genel Müdürü Reza Naghipour, İran’ın Ankara Büyükelçisi Mohammad Farazmand, Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi Derya Örs ve eşi Lale Örs ile büyükelçilik işçisi karşıladı.

Kalabalık bir heyetle gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın heyetinde Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Bağlantı Lideri Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yer aldı.

İran ile Yüksek İşbirliği Kurulu toplantısı gerçekleşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran’daki temasları kapsamında Türkiye- İran Yüksek Seviyeli İşbirliği Kurulu Yedinci Toplantısı’na katılacak.

Görüşmelerde, ikili alakaların yanı sıra bölgesel ve global sıkıntılar hakkında fikir alışverişinde bulunulacak.

Astana Doruğu’na katılacak

Erdoğan ayrıyeten, Astana formatında Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in de katılacağı Yedinci Üçlü Tepe Toplantısı’na iştirak edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tepe vesilesiyle Rus mevkidaşı ile ikili bir görüşme de gerçekleştirecek.

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.