Diyarbakırspor’a hibe edilen 100 dönümlük arsa tartışma konusu

Diyarbakırspor’a 18 yıl evvel Vali Efkan Ala devrinde ve Ahmet Göksu’nun kulüp başkanlığı vaktinde hayırsever bir vatandaş tarafından kulübe tesis yapılması için hibe edilen 100 dönümlük yerin mevcut kulüp idaresi tarafından satılmak istenmesi toplumsal medyada tartışma konusu oldu.

Diyarbakırspor’un eski kulüp lideri Şehmus Akyıl, savlara nazaran mevcut lider Siyabend Aydın ve takımının yerin üzerindeki “satılamaz” şerhini kaldırmak için avukatlar aracılığıyla mahkemeye başvurduğunu lisana getirerek reaksiyon gösterdi. Toplumsal medyada açıklama yapan Akyıl, buna asla müsaade vermeyeceklerini tabir ederek kamuoyunu hassas olmaya çağırdı.

Akyıl, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

”Diyarbakırspor’u şampiyon yapacağız parolasıyla grubun idaresini 2 yıldır işgal edenler, değil muvaffakiyet, adeta grubu karanlık günlerine döndürüp üstün amatöre kadar düşüren yöneticilerin gerçek niyetleri, Diyarbakır 7. Asliye Mahkemesi’ne vermiş oldukları arazi üzerindeki ihtiyati önlemin kaldırılması dilekçeleriyle belgelenmiştir. Ahmet Göksu lider periyodunda hayırsever bir taraftar tarafından kulübe tesis yapılması için bağışlanan bu arazi üzerinde oynanan bu kirli oyun için tüm spor kamuoyunu ve Diyarbakırsporluyum diyen herkesi bu rezaleti engellemeye davet ediyorum. Bu kulübü rant kapısı gören zihniyetleri bu kulüpten uzaklaştırmak hepimizin misyonudur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.