Fatih Dönmez ‘en ucuz benzin Türkiye’de’ deyince Kübra Par sustu denildi işte asıl diyalog

Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in benzin fiyatlarında Avrupa mukayesesi ortalığı karıştırdı. Gazeteci Barış Yarkadaş ile Kübra Par, birbirine girdi.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Habertürk canlı yayınında Kübra Par’ın konuğu oldu. Bakan Dönmez’in akaryakıt fiyatlarında Avrupa mukayesesi tartışmalara neden oldu.

Bakan Dönmez, “Benzini en ucuz kullanan ülkeyiz. Avrupa’da ortalama 26 lira. Türkiye’nin iki katına yakın” dedi. Enerji Bakanı Fatih Dönmez: “Benzini en ucuz kullanan ülkeyiz. Avrupa’da ortalama 26 lira” deyince Kübra Par, “Orada yaşayan biri 2 bin euro asgari ücret alıyorsa onun için 100 euroluk fatura bizde çok olabilir” karşılığını verdi. Bakan Dönmez ise: ‘Avrupa’nın her yeri Almanya gibi değil’ diye konuştu. 

Yarkadaş: Gazeteci de bu sözleri boş boş dinlemiş
Gazeteci Barış Yarkadaş bu söyleşi üzerinden Kübra Par’a yüklendi. Yarkadaş sosyal medya hesabından, “Gazeteci de bu sözleri boş boş dinlemiş… Aklına “Ne ilgisi var? Bu nasıl mukayese?” demek gelmemiş.. Tabii dert gazetecilik olmayınca, normal…” paylaşımı yaptı. 

Kübra Par: Verdiği kulis bilgileri yanlış çıkıyor utanma duygun varsa özür dile
Yarkadaş’a sosyal medya hesabı üzerinden cevap veren Habertürk sunucusu Kübra Par ise, “Verdiği pek çok kulis haberi yalan çıkan, kariyerini üfürme habercilik üzerine inşa eden Barış Yarkadaş’tan gazetecilik dersi alacak değilim. Önce aç programı izle, itiraz ettiğimi gör. Sonra da bir parça utanma duygun varsa özür dile!” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.