Fayton seyahatinde faciaya ramak kaldı: 2’si çocuk 5 kişi vefattan döndü

Olay, akşam saat 22.00 sıralarında Kazım Karabekir Paşa Mahallesi Molla Fenari Caddesi üzerinde yaşandı. Edinilen bilgiye nazaran, 2’si çocuk 4 kişi, Abidin Y.’nin kullandığı faytona binerek gezmeye çıktı. Fayton Atatürk Parkı’na geldiğinde bir anda at ürkerek süratle caddede koşmaya başladı.

Sürücü Abidin Y., dört nala koşan atı ne yapsa da bir türlü durduramadı. Faytondaki bayanların yardım çığlığını duyan motorize trafik grubu de peşlerine takıldı. Trafikte tehlikeli bir biçimde ilerleyen fayton, Kazım Karabekir Paşa Mahallesinde kavşaktan döndüğü esnada sol art tekerinin yerinden çıkması üzerine durdu. Kaygılı anların yaşandığı olayda faytonda bulunan bayanlardan Emine Ö., kötülük geçirerek olduğu yere bayıldı. Emine Ö, çağrılan ambulansla Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Fayton şoförü ile öteki yolcularında yaşananlardan bir epey korktukları gözlendi.

Polis takımlarına yaşadıklarını anlatan fayton şoförü Abidin Y., “Bir yere çarpmadan buraya kadar geldik. Allah korudu bizleri. Yoksa bir otomobile çarpsak parçalanırdık. Büyük bir kaza atlattık” dedi.

Torunlarına sarılan bayansa yaşadıkları kaygıyı uzun mühlet üzerinden atamadı. Sahibi tarafından bağlı olduğu faytondan çıkarılan at ise götürüldü. Endişeden bayılan Emine Ö.’de yapılan tedavisinin akabinde taburcu edildi. Faytonun araç trafiğinin ağır olduğu caddede yaklaşık 2 kilometre kaza yapmadan ilerlemesi herkesi şaşırttı.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.