Fenerbahçe, Jorge Jesus ile anlaştı

Fenerbahçe’nin yeni teknik yöneticisi Jorge Jesus oldu. Portekizli çalıştırıcının, önümüzdeki hafta İstanbul’da olacağı öğrenildi.

Vole’de yer alan habere nazaran; Jorge Jesus önümüzdeki hafta İstanbul’da olacak. Resmi açıklamanın da yakın bir vakitte yapılacağı kaydedildi.

Tecrübeli teknik adamın maaşının 5 ila 7 milyon euro ortasında olacağı öğrenilirken, mutabakatın mühletinin de 1+1 yıllık olması bekleniyor.

Ali Koç ne demişti?

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Lideri Ali Koç, teknik yönetici adaylarıyla ilgili, “Çalışabileceğimiz iki hoca var. İsmail Kartal ya da Jorge Jesus. Kimi seçersek seçelim, taraftarımız yeniden mutsuz olacak. Jesus ile yalnızca yemek yemedik. Önemli bir planlama var, 2.5 aydır ekip üzerinde çalışıyor.” kelamlarını lisana getirmişti.

Ali Koç ayrıyeten Pazartesi gününe kadar yeni hocanın açıklanacağını da kelamlarına eklemişti.

Jorge Jesus kimdir?

24 Temmuz 1954 tarihinde Portekiz’de dünyaya gelen Jorge Fernando Pinheiro Jesu, profesyonel futbol mesleğine 1973 yılında başladı. Sporting CP, Farense, Benfica Castelo Branco ve Belenenses üzere takımların formasını giydi.

Teknik yöneticilik mesleğine 1989 yılında Amora kadrosuyla başlayan Jorge Jergus teknik yöneticilik mesleğinde; Braga, Vitória Guimarães, Sporting CP, Benfica ve Flamengo kadrolarını çalıştırdı.

Jesus’un muvaffakiyetleri

Portekiz şampiyonluğu: 3 kere
Portekiz Lig Kupası: 6 defa
Brezilya Harika Kupası: 1 kere
Brezilya Kupası: 1 defa
Copa Libertadores: 1 defa
Sudamericana: 1 kere
Portekiz Muhteşem Kupası: 2 sefer
Suudi Arabistan Harika Kupası: 1 sefer


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.