Hatayspor Onursal Lideri Savaş: “Türk bir teknik yönetici ile görüşüyoruz”

Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş, Teknik Yönetici Ömer Erdoğan’ın ayrılmak istediğini belirterek, “Belki hepimizi üzen bir karar fakat Hatayspor’un geleceği ismine güzel bir kararsa, bazen gözyaşıyla da olsa bu kararı almaktan çekinmeyeceğiz. Ancak Ömer hocanın bizde sonsuz kredisi var” dedi.

Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş, dönemin tamamlanmasının akabinde açıklamalarda bulundu. Savaş, Teknik Yönetici Ömer Erdoğan’ın kadrodan ayrılmasının akabinde kimsenin berbat bir şey aramasına gerek olmadığını, artık yararlı olamayacağını düşündüğü için ayrılmak istediğini belirtti. Savaş, Türk bir teknik yöneticiyle görüştüklerini ve idare heyeti ile karar vereceklerini söylerken, kontratı biten Adama Traore ve Mame Diouf ile tekrar görüşeceklerini lakin ekipte kalma ihtimallerinin düşük olduğunu söz etti.

‘ÖMER HOCA İLE ANLAŞARAK AYRILDIK’

Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş Ömer Erdoğan’ın istifası ile ilgili olarak, bundan sonra yararının az olacağını hissettiğini ve onun için müsaade istediğini belirterek, “İlk göz ağrımız Erdoğan ve grubuydu. 2 yıldır beraberiz. 2 yıl sonunda Ömer hoca benden müsaade istedi. O izinin karşılığında ikimizin konuşmaları sonunda bundan sonra en azından kısa devir için yararı az olacağını hissetmiş ki bizden müsaade istedi. Biz de bu müsaade istemesinin karşılığında hem onların kendi istikbali için hem huzuru için hem bundan sonraki tecrübelerinde rahat ederek hareket edebilmeleri için Hatayspor’un da bundan sonraki güzergâhında kendi yolunu farklı bir arkadaşımıza çizmesi için Ömer hocaya anlaşarak ayrıldık. Ancak iki yıllık bir mühlet içerisinde bizim abi kardeş üzere bir diyalogumuz vardı, tüm idaremizle ve benimle. Genelinde de 2 yılın sonunda başarılı bir performans sergilediler. Biz Ömer hoca ve takımına teşekkür ediyoruz. Hiç kimse hiçbir yerde baki değildir, kalıcı değildir. Her makamın bir sonu vardır, her mesleğin bir sonu olduğu üzere. Bu 2 yıllık müddet içerisinde şayet sahiden çok yorulduysa doğal ki son vakitlerde da bilhassa Ramazan öncesi ve sonrasında da biraz negatif sonuçlar olunca herhalde çok üzüldü ve üzülmenin sonucunda da biraz dinlenme muhtaçlığı duydu. Biz insan kazanmak için buradayız. 2 yıllık deneyim onları tahminen de gelecekte çok daha yeterli yerlere taşıyacaktır. Biz onlardan çok şey öğrendik onlar da bizden çok şey öğrendi. Lakin insan hayatı mühletince olumlu deneyimle ileriye yanlışsız gidebiliyor. Tahminen hepimizi üzen bir karar lakin Hatayspor’un geleceği ismine iyi bir kararsa bazen gözyaşıyla da olsa bu kararı almaktan çekinmeyeceğiz. Fakat dediğim üzere Ömer hocanın bizde sonsuz kredisi vardı, hala da var. O müsaade istediği için biz müsaade verdik. Lakin gelecekte ne olur bilemezsiniz. Gelecekte bakarsınız diğer bir vakitte yollarımız tekrar kavuşabilir ve biz o yolların kavuşmasından da mutlu oluruz. Yani hiç kimse bunun altında berbat bir şey aramazsın. Hiç berbat bir şeyimiz olmadı” dedi.

‘YERLİ VE TÜRK HOCA’

Savaş, Erdoğan’ın istifasının akabinde yeni teknik yönetici arayışına girdiklerini ve Türk bir teknik yöneticisi Hatay’a davet ettiklerini belirterek “Hatayspor’un geleceği ismine teknik arayış içine girdik. Bir tane arkadaşımızla yarın akşam idare şurasını topluyoruz. Bir tane herkesin tanıyabileceği bir arkadaşımızla da yarın görüşmemiz olacak. O görüşme sonucunda müspet sonuçlar olursa onları paylaşırız. Yerli ve Türk. Bizim ideolojimizde yerli ve ulusal ideolojimiz vardır. Ancak palavradan yerli ve ulusal değil. Gerçek yerli ve ulusal. Bir Türk bir arkadaşımız çok bu türlü ismini duyamayabilirsin lakin herkesin tanıdığı, deneyimli bir arkadaşımızda birinci görüşmeyi yaptık. Yarın davet ettik. Bugün görüştüm, yarına davet ettim. Yarınki davet sonunda arkadaşlarla birlikte karar vereceğiz. Ben tahminen işin başında görünsem de orada bir idare heyeti var. Bir lider var. Biz kıymetli kararları birlikte veriyoruz lakin kimi kararlar oluyor ki ben de katkı sağladığım vakit onlar hürmet duyuyorlar. Ben birinci görüşmeyi bugün yaptım, yarın akşam idare şurasındaki arkadaşlar karar verecek. O arkadaş ismine karar vereceğiz, veremiyorsak diğer arayışa gireceğiz. Lakin bizim ideolojimizde biriyle yol yürürken başkalarını tutmayız. Biz Ömer hoca ile bu mevzu netleştikten sonra arayışa girdik onu söyleyeyim. Yani bizim bu türlü bir arayışımız yoktu” dedi.

‘DIOF VE TRAORE İLE GÖRÜŞÜYORUZ’

Mukavelesi biten Adama Traore ve Mame Diouf ile görüşeceklerini lakin büyük ihtimal gruptan ayrılacaklarını belirten Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş, “Sözleşmesi biten oyunculardan Adama Traore var, oturup konuşacağız lakin büyük ihtimal sarfiyat o. Onun dışında kaptan Mame Diouf var o da büyük ihtimal masraf. Zira biliyorsunuz şu anda daha yayın mukavelesi bile yapılmadı ve gelirler çok düşüyor. O denli 1 milyon Dolarlık, 1 milyon Euroluk futbolcular artık hakikaten lüks. Bu nedenle çok daha mütevazı bir takım kurmak zorundayız lakin ‘Mütevazı takım kurup da Hatayspor yarışmacı ruhundan ayrılacak mı’ diye sorarsanız o denli bir şey yok. Biz tekrar oyunun içinde olacağız. Yeniden büyük kadrolara kök söktürecek bir kadro kuracağız. Yani hiç kimsenin yarın ismine bir çekincesi olmasın. Umutları devam etsin. Biz 2 yılda daha da deneyim kazandık. Artık her şeyi daha istikrarlı, daha şuurlu ve gelecek ismine da emin adımlarla yapacağımızı bilsinler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.