İstanbullu gençlerden İmamoğlu’na reaksiyon: Buralar evvelce yeşillikti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kent genelinde kara yolu kenarındaki duvarlarda bulunan dikey bahçeleri kaldırması tartışmalara yol açmıştı.

İstanbullu gençler isimli, Çırağan ve Emirgan Korusundaki ağaçlar başta olmak üzere yol kenarlarına ‘dikey bahçe yerine grafiti’ çalışması ile gündemden düşmeyen İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na toplumsal medyadan reaksiyon gösterdi. 

İstanbullu gençler isimli toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Burası evvelden yeşillikti, İmamoğlu mahvetti” denildi.

TRAFİK GÜRÜLTÜSÜ VE EGZOZ GAZINI EMİYORDU!

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, başlatılan çalışmayı toplumsal medya hesabından eleştirerek şu tabirleri kullanmıştı:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi bakımı güç ve değerli diye yol kenarlarındaki yeşil alanlara alternatif bu boyalı nahoş duvarları sunmuş İstanbullulara!.. Keşke bunların yerine gürültü bariyeri yapsaydı daha çevreci ve işlevsel olurdu. Ümraniye Belediyesi yaptı, hoş de oldu.”

Bakan Yardımcısı Birpınar paylaşımında, İBB’nin yaptığı grafiti ile Ümraniye Belediyesinin yaptığı gürültü bariyerlerinin fotoğraflarına da yer vermişti.

Üsküdar Belediyesi Lideri Hilmi Türkmen de toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları tabir etmişti:

“Bu sökülen bitkiler yalnızca tabiat dostu bir peyzaj değildi. Trafik gürültüsü ve egzoz gazını emmesi için bilimsel bir yaklaşımla yapılmıştı. Sökülüyor, yerini kimyasal boya ve duvar alacak. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü çıkışına yapılan bu uygulamayı kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.”

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.