Kanada’yı sarsan bıçaklı akında ikinci kuşkulu de öldü

Kanada’da 10 kişinin hayatını kaybettiği bıçaklı atağın ikinci şüphelisi, polis tarafından yakalandıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırılmasının akabinde hayatını kaybetti.

Kanada’nın Saskatchewan eyaletinde 10 kişinin hayatını kaybettiği, 18 kişinin yaralandığı bıçaklı taarruzun ikinci şüphelisi de öldü.

Polis yetkilileri, akının ikinci zanlısının polis tarafından yakalandıktan ve “tıbbi sıkıntı”ya girdikten sonra öldüğünü söyledi. Zanlı Myles Sanderson’ın (30) olay yerinden yaklaşık 124 kilometre uzaktaki küçük bir kasabada polis tarafından yakalandığı kaydedildi.

Sanderson’ın, çalıntı bir kamyon sürerken fark edildiği ve polis tarafından zorla yoldan çıkarılan kamyonun bir hendeğe düştüğü aktarıldı. Araçtan çıkarılırken kelepçeli olduğu belirtilen Sanderson’ın, ambulansla hastaneye kaldırılmasının akabinde “tıbbi sıkıntıya” girdiği ve hayatını yitirdiği bildirildi.

Polis yetkilileri, öbür kuşkulu Myles Sanderson’ın kardeşi Damien Sanderson’ın (31) 5 Eylül’de meyyit bulunduğunu, bedeninde bir diğerinin yaptığı düşünülen yaralar olduğunu söyledi.

Saldırı hakkında bağımsız bir soruşturma olacağı söz edildi.

Kardeş oldukları düşünülen Damien Sanderson ile Myles Sanderson’ın 4 Eylül sabahı James Smith Cree Nation bölgesi ve Weldon kentinden başlayarak 13 yerde insanlara bıçakla saldırdıkları bildirilmişti. (AA)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.