Kerem Kalafat: Beşiktaş efsanesi olmak istiyorum

Beşiktaş’ta forma giyen ve bu dönem TFF 1. Lig gruplarından Rizespor’a 1 yıllığına kiralık olarak transfer olan Kerem Kalafat, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sporx’e konuşan genç oyuncu, “Elbette öncelikle Rizespor’da başarılı olmak istiyorum. Rizespor, benim için çok özel olacak. Mühlet almak ve aldığım bu süreyi uygun formda pahalandırmak istiyorum. Beşiktaş benim yuvam. Orada kalıcı olmak değerli.” dedi.

“Caner Erkin’den orta açmayı öğrendim”

Çalıştığı hocalardan da övgüyle bahseden Kalafat, “Abdullah Avcı, Sergen Yalçın üzere hocalarla çalıştım. Bana çok şey kattılar. Oyun bilgimi geliştirdim. Fizikî açıdan da geliştim. Beşiktaş’ta Gökhan Gönül ile konuşmuştuk. Gökhan ağabey ile ikinci kere grup arkadaşı oluyoruz. Caner Erkin’den de orta açma ve oyun bilgisi açısından çok şey aldım. Sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“İdolüm Dani Alves”

İdolünün Dani Alves olduğunu aktaran Kerem, “En çok sağ bekte kendimi rahat hissediyorum. Trent Alexander-Arnold’u çok beğeniyorum. İdol olarak söylemek gererkirse Dani Alves sahiden bir efsanedir benim gözümde.” tabirlerini kullandı.

“Beşiktaş efsanesi olmak istiyorum”

Gelecekle ilgili hedelerinden de bahseden 21 yaşındaki sağ bek, “Beşiktaş’a uzun yıllar hizmet etmek istiyorum. Beşiktaş ile doğdum, Beşiktaş ile var oldum. Altyapıdan A Ekibe yükseldim. Her gencin hayalidir Beşiktaş formasıyla futbolu bırakmak. Beşiktaş efsanelerinden biri olmak istiyorum. Bunun için de tabirin son damlasına kadar çalışacağım.” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.