Kırşehir’de kardeşine öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet

20 Mayıs 2021 günü Kırşehir’in Kaman ilçesinde meydana gelen olayda, Hacı Fahri Aydoğan ile kardeşi Vahdettin Aydoğan babalarından miras kalan mesken nedeniyle tartışmaya başladı.

Miras hengamesinde kardeşini vurdu

Kısa müddette büyüyen tartışma hengameye dönüştü. Hacı Fahri Aydoğan, belinden çıkardığı tabancayla kardeşi Vahdettin Aydoğan’ı vurdu.

Silah seslerini duyan komşuların ihbarıyla olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Olay yerine gelen sıhhat takımları, Vahdettin Aydoğan’ın öldüğünü belirledi. Aydoğan, otopsi için Nevşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılırken, kardeşini öldüren Hacı Fahri Aydoğan ise, polis takımlarınca gözaltına alındı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Aydoğan hakkında ‘üst soydan akrabayı taammüden öldürmek’ cürmünden dava açıldı.

“Küfür edince kendimi kaybettim”

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına tutuklu sanık Hacı Fahri Aydoğan ile avukatlar katıldı.

Duruşmada Hacı Fahri Aydoğan, kardeşi Vahdettin Aydoğan ile babalarından kalan konut nedeniyle tartıştıklarını belirterek, “Kardeşime ‘evi ya sen al ya da ben alayım. Çok vakit geçti, dost var düşman var. Kasvet yaşamayalım’ dedim. ‘Ne dostu, düşmanıymış?’ diyerek bana küfür etti. Meskenin etrafına tel çekeceğini söyledi. ‘Geleni de topuğundan vururum’ diyerek tehdit etti. Küfür edince kendimi kaybettim, sonrasını hatırlamıyorum. Pişmanım” dedi.

Ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırıldı

DHA’nın haberine nazaran, mahkeme heyeti Hacı Fahri Aydoğan’a ‘üst soydan akrabayı taammüden öldürmek’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.