Liseli öğrencileri ifşa eden 2 polise uzaklaştırma

Kentte deniz kıyısında argümana nazaran bir ihbarı kıymetlendiren ismi açıklanmayan Vilayet Emniyet Müdürülüğü’nde misyonlu 2 polis, kumsalda 2 lise öğrencisinin uygunsuz anlarını, cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Polisler, bahse husus manzarayı, daha sonra ferdî toplumsal medya hesaplarından paylaştı.

REAKSİYON ÇEKTİ SORUŞTURMA AÇILDI

Paylaşım, toplumsal medyada binlere takipçinin, reaksiyonuna neden olurken, polisler hakkında da Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma açıldı.

POLİSLER VAZİFELERİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

Giresun Valiliği, mevzuyla ilgili yazılı açıklamada bulunarak, polislerin, misyonlarından uzaklaştırıldığı belirtildi. Açıklamada, “Giresun’da deniz kıyısında meydana gelen bir olaya müdahale sırasında kayda alınan ve daha sonra toplumsal medyada paylaşılan iki gencin manzaraları ile ilgili açıklama yapılması gereği duyulmuştur. 13.05.2022 tarihinde yaşanan olayın akabinde Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından isimli tahkikata, Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Şurası Başkanlığınca müfettiş görevlendirilerek idari tahkikata başlanılmıştır. Yapılan inceleme sonucunda kelam konusu imgelerle ilgisi olduğu tespit edilen 2 polis memuru vazifeden uzaklaştırılmıştır” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.