MasterChef Burak Kaynak’tan Büyük Hile! Şef Mehmet Yalçınkaya İtirafı Affetmedi! Kovuldu Mu?

TV8’nin merakla izlene yarışı MasterChef Türkiye’ye tekrar ortalık karıştı. Her hafta enteresan konukları ile farklı sahnelere bahis olan yarışta bu kere şefler ve yarışmacı Burak Kaynak ortasında gerginlik yaşandı. Ana takımın tamamlandığı müsabakada yarışmacılar performanslarını gösterirken, gayret sırasında tartışma ve gerginlikte eksik olmadı. İşte yeni kısımda yaşanan kural dışı olay.

MASTERCHEF TÜRKİYE OLAY TARTIŞMA

Acun Ilıcalı’nın ekranlara taşıdığı MasterChef Türkiye’de olaylar durmuyor. Yarışmacıları ile gündemden düşmeyen yarışta kıyasıya rekabet devam ediyor. Reyting rekorları kıran yemek yarışında yeniden enteresan olaylar yaşandı. Heyet ve yarışmacılarıyla toplumsal medyada gündem olan MasterChef Türkiye’de bu sefer yarışmacı Burak Kaynak ile Şef Mehmet Yalçınkaya ortasında tartışma yaşandı. Yemek sırasında yaptığı kural dışı olayla şeflerin dikkatini çeken Burak Kaynak’ın diskalifiye edilip edilmeyeceği ise merak konusu oldu. Gerginliklerin eksik olmadığı MasterChef yaşanan son tartışma ile tekrar olay oldu. Heyet koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna yer alırken ana takım ise geçen günlerde tamamlanmıştı.

BURAK KAYNAK’TAN KURAL DIŞI DAVRANIŞ! ŞEF MEHMET KÜPLERE BİNDİ

Yemek hünerlerini sergileyen yarışmacılar kıyasıya bir çabanın içerisine girerken, müsabakada dikkat çeken diyalog ve tartışmalar da eksik olmuyor. Geçen günlerde üretimci Acun Ilıcalı ile yarışmacı Fatma Işık Uçar ortasında önemli bir tartışmanın yaşandığı tez edilirken, Ilıcalı’nın Uçar’ı kovduğu da toplumsal medyanın da gündeminde yer almıştı. Bu hengame hala tazeliğini korurken yeni kısımda tekrar olay bir tartışma meydana geldi. Yarışmacı Burak Kaynak’ın yaptığı bir kusur müsabakadan ayrılmasına neden oluyordu. İşte o hengamenin detayları

HATASINI KENDİSİ DE İTİRAF ETTİ

Yayınlanan yeni kısımda yarışmacılar ortasında bulunan Burak Kaynak, yaptığı bir yanılgı ile şefleri sinirlendirdi. Kural dışı hareketlerini tekrarlayan Kaynak, ortalığı karıştırdı. Yemek yaptığı sırada mutfaktan un alması ile başlayan olay sonrası yaptığı yanılgıyı tekrardan tekrarlayan Burak Kaynak, stüdyoyu birbirine kattı. Mutfaktan un alırken yarışmacı arkadaşının dikkatini çeken Kaynak, Mehmet Şef tarafından azarlandı. Gerginlik sonrasında yeniden kusur yapan Kaynak, bu kez kendi yaptığı yanılgıyı kendi itiraf etti. Un aldıktan sonra tereyağı da alan Kaynak “Ben bir yanılgı daha yaptım” diyerek yanlışını itiraf etti. Bu itiraf sonrasın Mehmet Yalçınkaya, Burak Kaynak’ın elindeki tencereyi eksiksiz aldı.

MUTFAK KURALINI TEKRAREN ÇİĞNEDİ

Kurallar gereği yemek üretimine başlandıktan sonra mutfağa girilmesi ve materyal alınması yasak. Burak Kaynak bu hayatı 2 kere tekrarlayınca diskalifiye savları da ortaya çıktı. Öbür yarışmacılar tarafından da reaksiyona neden olan olay sonrasında Kaynak, “Un değil, nişasta aldım” demesine karşın şeflerin hududunu yatıştırmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.