Mehmet Tezkan: CHP aşure partisi oldu

HalkTV yazarı Mehmet Tezkan, CHP’nin “muhafazakâr” oyları almak için Abdüllatif Şener ve benzeri isimleri milletvekili yaptığını belirterek, “Şener CHP’ye şu gerçeği gösterdi. Başka mahallelerden insan devşirerek o mahalleye girilemiyor. Başka mahalleden insan transfer edilerek açılım yapılamıyor… Kürt aday koyalım, Çerkez aday koyalım, Ermeni aday koyalım, Karadenizli aday koyalım, Alevi aday koyalım, Yörük aday koyalım politikası iflas etti… Bu iflasın Abdüllatif Bey’in ihanetiyle ilgisi yok. CHP bu politikayı yıllardır denedi sonuç alamadı” diye yazdı.

CHP’nin “aşure partisi” olduğunu savunan Tezkan, “CHP, sosyal demokrat partiyim diyorsa sosyal demokrat parti gibi davranmak zorunda. Sosyal demokrat parti kimliğini koruyarak, aşure partisi olmadan muhafazakârların, milliyetçilerin, siyasal İslamcıların, tüm etnik grupların haklarını savunabiliyor musun; önemli olan bu…

Muhafazakâr seçmen, mutaassıp seçmen, siyasal İslamcı seçmen, Türk, Kürt, Roman, Çerkez, Laz, Pomak, Yörük seçmen… Kentli, köylü, okumuş, okumamış seçmen ‘benim hakkımı bu parti korur, adaleti bu parti sağlar’ diyor mu? Mesele bunu dedirtmek” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir