Mescid-i Aksa hatibi: İsrail planlarını her an hayata geçirebilir

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, İsrail  işgal rejiminin Mescid-i Aksa’yı savunmasız yakalayarak planlarını sessizce hayata geçirebileceği ihtarında bulundu.

Şeyh İkrime Sabri, mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejiminin Müslümanların kendi problemleriyle meşgul olmasından yararlanabileceğini belirterek, Mescid-i Aksa’da yaşananların yakından takip edilmesini istedi.

İşgal rejiminin muhtemel bir ihanetine hazırlıklı olunması gerektiğini belirten Pir İkrime Sabri, Mescid-i Aksa’nın öbür şeylerle uğraşılırken unutulmaması ve zayıflık gösterilmemesi istikametinde davet yaptı.

Kudüslü araştırmacılar, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’nın batı kısmında gerçekleştirdiği hafriyat çalışmalarının tehlikesine dikkat çekmişti.

HAMAS: İSRAİL’İN HAFRİYAT ÇALIŞMALARI TEHDİT OLUŞTURUYOR

İslami Direniş Hareketi (Hamas) da işgalcilerin Burak Duvarı ve Emevi Sarayları bölgesine bitişik alanda yürüttüğü hafriyat çalışmalarının Mescid-i Aksa’nın temelleri ve duvarları için tehdit oluşturduğunu açıklamıştı.

Bu ortada, işgal idaresi bugün Kudüs’ün doğusundaki Vadi el-Cevz Mahallesi’nde Filistinli bir aileyi konutunu kendi elleriyle yıkmaya zorladı.

Yerel kaynaklar, işgal idaresinin ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle Ferid Cabir’den engelli eşiyle birlikte yaşadığı 80 metrekarelik meskenini yıkmasını istediğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.