Mescid-i Aksa’ya yönelik tehditlere izin verilmesin

Görüşmede Erdoğan, Batı Şeria’da artan saldırı ve şiddet eylemlerinden derin kaygı duyduğunu belirterek, Mescid-i Aksa’nın tarihi statüsü ve maneviyatına yönelik tahrik ve tehditlere izin verilmemesinin önemini vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, pazartesi akşamı gerçekleşen görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkileri ele alındı.

Herzog, görüşmede Ramazan tebriğinde bulunurken, Erdoğan da Musevilerin Nisan ayında idrak edeceği Hamursuz Bayramı’nı kutladı. Erdoğan, depremde gösterdiği dayanışma ve destek dolayısıyla Herzog’a teşekkür ederek, Türkiye-İsrail arasındaki ilişkileri güçlendirmeye yönelik kararlılığı muhafaza ettiklerini belirtti.

Derin kaygı

Ramazan ayının yaklaşmakta olduğu bu günlerde Batı Şeria’da artan saldırı ve şiddet eylemlerinden derin kaygı duyduğunu ifade eden Erdoğan, Mescid-i Aksa’nın tarihi statüsü ve maneviyatına yönelik tahrik ve tehditlere izin verilmemesinin önemli olduğunu dile getirdi. Erdoğan, Herzog’a sükûneti ve statükoyu muhafaza yönünde bugüne kadar sergilediği çabalar için teşekkür etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir