Pinterest CEO’sunun iflasını açıklamasıyla şirketin payları bir anda yükseldi

Pinterest tarafından 10 yıldır CEO’luk vazifesini yürüten Ben Silbermann’ın istifa ettiği açıklandı. İstifa haberinin akabinde şirketin pay senetleri %5′ten fazla yükseldi.

Daha evvel Google’ın ticaret işinden sorumlu olan Bill Ready, Çarşamba gününden itibaren idaresi şirket idaresini devralacak. Google’a katılmadan evvel Ready, PayPal’ın başkan yardımcısı ve operasyondan sorumlu lideriydi. Yaklaşık üç yıldan Google’da çalışıyordu.

PİNTEREST E-TİCARETE YÖNELİYOR

Aylık 400 milyondan fazla etkin kullanıcıya sahip olan Pinterest, uzun müddettir reklamcılık işine odaklanıyor. Ancak son yıllarda, e-ticareti daha fazla öncelik haline getirmek için değişikliğe gidiyor. Bu maksatla bu ayın başlarında şirket , moda markaları için yapay zeka takviyeli bir alışveriş platformu olan The Yes’i satın aldığını duyurdu.

Şirket tarafından idare değişikliği ile ilgili “Bir sonraki kısmımızda, Pinner’ların gördükleri tüm kusursuz fikirleri satın almasına, denemesine ve harekete geçirmesine yardımcı olmaya odaklanacağız. Bill bu geçiş için şahane bir lider” açıklaması yapıldı.

Pinterest’in payları bugüne kadar %45.8 bedel kaybetti. Yeni görevlendirilen CEO Pinterest’in  yeni vizyonuna katkı sunacak. 

Bill Ready daha önce Google’ın e-ticarette Amazon’a karşı rekabet etme konusundaki eforlarına liderlik etmekle görevlendirilmişti. Örneğin, bu yılın başlarında, Ready ve grubu, insanların bir Google arama sayfasından tek bir tıklamayla ödeme kademesine geçmelerini sağlayan bir özellik başlatmıştı.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.