Randevu krizi büyüyor: Yurttaşlar hastanelerde tedavi olamıyor

Merkezi Tabip Randevu Sistemi (MHRS) ve ALO 182 üzerinden randevu almaya çalışan yurttaşlar, kimi kısımlardan hiçbir formda randevu alamamaktan şikayetçi.

Randevuların ileri tarihlere alınması yahut yalnızca uzak bölgelerde açılmasına reaksiyon gösteren yurttaşlar, yaşadıkları problemleri Cumhuriyet TV’ye anlattı.

‘ÇOCUĞUM MUAYENE OLAMIYOR’

Çocuklarının hasta olduğunu ve uzun müddettir randevu almak için beklediğini anlatan yurttaş, randevu için hastaneleri aradığında bir boşluk olmadığı için çocuğunun muayene olamadığını belirtti. Hastaneleri daima telefonla aradığını söyleyen yurttaş, “Arıyorum, bana ‘Gece arayın, yarın arayın’ diyorlar. Özel hastanelere de gidemiyoruz, her şey ateş değeri. Taksiyle gidip geliyoruz, 90 lira tutuyor” dedi.

‘SABAHLARA KADAR AĞLIYORUM, AĞRIM VAR’

Omuzlarından rahatsız olduğunu söyleyen yurttaş, ağrısının olduğunu lakin pahalılıktan ötürü özel hastaneye de gidemediğini belirtti. Denetime dahi randevu bulamadığını aktaran yurttaş, “7 yıl evvel bana ameliyat olacağımı söylediler. Hala çağrılacağım. Sabahlara kadar ağlıyorum, ağrım var. Hiçbir işimi yapamaz hale geldim. ‘Bekleyeceksin’ diyorlar. Her gün ağrı kesicilerle vakit geçiriyorum. Bir sene sonraya alabiliyorum randevuyu” tabirlerini kullandı.

Kamera: İsmail Bayraktar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.