Son Dakika: Erdoğan’dan F-16 açıklaması

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Kerem Aydınlar Camii’de cuma namazının akabinde açıklamalarda bulundu..

Erdoğan’ın açıklamasının satırbaşları şöyle: 

DEAŞ’lı ilgili dünyada en kıymetli operasyonları yürüten ülke biz olduk. Batı DEAŞ ile ilgili kıymetli bir operasyonu olmadı. Yargının bugün vereceği kararı bekliyoruz. O karar atılacak adımlar için bir mana değerli bir ileti olacaktır.

SDG’ye eğitim ve silah dayanağı veriyorlar. Birleşmiş Milletler’de Sayın Lider (Biden) ile görüşme fırsatı bulabilirsem bunu konuşacağım.

KRALİÇE 2. ELİZABETH’İN ÖLÜMÜ

İngiltere’ye taziye mesajımı toplumsal medyadan gönderdim. Programlarım el verirse merasime katılmayı düşünüyorum. Kendisini tanıyorum, görüşmemiz oldu. Fırsat bulabilirsek katılmayı düşünüyoruz.

Madrid’de Sayın Biden ile yaptığımız görüşmede F-16’lar konusunda kıymetli bir yaklaşımda bulundu. Cumhuriyetçiler takviye vermiyor imasında bulundu. Dışişleri Bakanım Bulgaristan’da bir görüşme yaptılar. Onların da takviye vereceğini düşünüyorum. Umarım ABD bizi farklı yollara sevk etmesin. Dünyada yalnızca uçak satan ülke onlar değil. Kimi ülkeler bu mevzuda bize sinyal de çakmakta.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.