Tabip yanılgısına binlerce liralık dava: İmplant için gitti felç kaldı

Tekirdağ’da 57 yaşındaki S.A., 18 Kasım 2019 günü implant tedavisi için diş doktoru D.N.’nin kliniğine gitti.

Klinikte implant tedavisine başlayan S.A.’ya mart ayında implant yapıldı. Argümana nazaran implant süreci başarısız olunca S.A.’nın ağzına yeni dişler takıldı.

İmplant uygulamasının tekrar tamamlanmasının akabinde bu sefer daha büyük ve telafi edilemeyecek ziyanlar ortaya çıktı. İkinci sefer yapılan yanlış uygulama sonucunda S.A.’nın ağız bölgesi felç oldu.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine nazaran, birinci operasyondan itibaren büyük sıhhat sorunlarına yol açan uygulamanın tıbbi standartlara uygun olarak gerçekleşmediğini dava dilekçesinde belirten S.A.’nın avukatı, “Doktorun tıbbi standartlara uymayarak gerçekleştirdiği implant süreci, hukuka muhalif davranışı, ortaya çıkan ihtimamı göstermemesi nedeniyle kusurunu, meydana gelen felç hali ile implant sürecinin uygulanması ortasındaki direkt münasebet illiyet bağını açıkça kanıtlamaktadır” dedi.

‘MANEVİ VARLIĞI ZEDELENDİ’

Mağdur S.A.’nın davalı diş doktoruna yanlış tabip uygulaması (tıbbi malpraktis) ile yapılan Implant Uygulaması için 17 bin 500 bin lira ödediğinin anlatıldığı dilekçede, “Olayın manevi boyutunun ne kadar önemli olduğunun söylenmesine dahi gerek yoktur. S.A., yanlış operasyon sebebiyle yaşadığı acıların yanında, süreç bittikten sonra kalıcı felç hali yaşamıştır. Bu türlü bir durumun kişinin üzerinde yaratacağı elem, keder ve ruhsal badirelerin da telafisi çok güç olacaktır. S.A., özel hayatını dahi devam ettiremeyecek duruma gelmiş, iş ve aile ilgilerinde ağır problemler yaşamış ve manevi varlığı son derece zedelenmiştir. Bu nedenle 17 bin 500 lira maddi, 200 bin lira da manevi tazminatın davalı diş doktorundan tahsilini istiyoruz” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.