Tekirdağ’da birçok işyerini su bastı: 160 bin liralık hasar var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) ikazlarından sonra Tekirdağ’da sabahın erken saatlerinde şiddetli yağış tesirli oldu.

Yağışla birlikte Kumbağ Mahalllesinde bulunan İnönü Caddesi adeta dereye dönüştü. Cadde üzerinde mazgallarında yetersiz olmasından ötürü, yağmur suları kaldırımları da aşarak işyerleri ve meskenlere girdi. İşyerlerine su girdiğini fark eden vatandaşlar, durumu yetkililere bildirerek kendi imkanlarıyla temizleme çalışması başlattı. Bölgeye gelen TESKİ ve İtfaiye grupları de su tahliye çalışması başlattı.

14 DÜKKAN VE KONUTU SU BASTI, 160 BİN LİRALIK ZİYAN OLUŞTU

Bölgede suların tahliye süreci sürerken, Kumbağ Jandarma Karakol Komutanlığına bağlı takımlarda bölgede inceleme ve araştırma süreci başlattı. Yapılan incelemeler sonucunda 14 işyeri, dükkan ve 1 meskeni su bastığı tespit edildi. Şahısların beyanına nazaran toplamda 160 bin liralık hasar oluştu tabir edildi. Yurttaşlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine seslenerek, çok hemen bu bölgeye mazgal konulması gerektiğini belirtti.

Dükkanında su baskını yaşanan Veysel Karani Selen yaptığı açıklamada, “Buralara mazgal yapsın Kadir Albayrak. Oraya mazgal yapacak dükkanlara su basmayacak’’ dedi.

Yurttaşlardan Sezai Eken ise ‘’Burası yapılırken neden pis su masrafı yapılmadı ? Kanalizasyon yaptık dediler. Nerede pis su masrafınız, yaptınız mı yapmadınız. Yolu yükselttiniz yıllardır biz burada esnafız 2 oldu siz bu yolu yaptıktan sonra bizim dükkanlarımızı su basıyor. Dönem başında tezgah açıyordum zabıtalar, geldiniz bana ceza kestiniz, bir tane etiketim yoktu, hani hizmetiniz bu mu ? Haram zıkkım olsun hepinize’’ diye konuştu.

İrfan Bilgiç de ‘’Biz yazlıkçı olduğumuz için öncelikle mecburen dükkanlarımızda yatıyoruz, çoluk çocuk, kardeşlerimiz hepimiz dükkanda yatıyoruz. Bir bağrışmalar geldi ondan sonra dükkan su içinde daha doğrusu bir de elektrik aksamları vardı birinci evvel onları çektik, ondan sonra birinci gelen jandarma oldu. Söylüyoruz yani şu görünen alandan olduğu üzere buranın berbat altta. Kaldırımla cadde düz o yüzden her yıl perişan oluyoruz. 20 Yıldır tıpkı şeyi çekiyoruz, en ufak yağmurda olduğu üzere su içerde. Yetkililere sesleniyoruz, TESKİ’ye sesleniyoruz bir dermanı var fakat yapmıyorlar’’ sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.