TIME’ın ‘Dünyanın En Tesirli İnsanları’ listesinde Zelenskiy birinci sırada

TIME mecmuasının her sene yayınladığı “Dünyanın en tesirli insanları” listesi için açılan oylamada okuyuculardan 3,3 milyondan fazla oy alan Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, listede tepeyi gördü. Oyların yüzde 3,5’ini alan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk olurken yüzde 3,2 oy oranıyla İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise üçüncü sırada yer aldı.

SAVAŞTAN SONRA ÖN PLANA ÇIKTI

2019’da Ukrayna Devlet Başkanlığı pozisyonuna seçilmeden evvel rastgele bir siyasi geçmişi olmayan Zelenski, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra dünya başkanlarından istediği dayanaklar ile memleketler arası arenada en çok konuşulan siyasetçilerden biri haline geldi.

Ukrayna Devlet Lideri öte yandan savaşın başından bu yana birçok aktiflikte de görüntü konferans yoluyla uzunluk göstererek dünya çapında ünlü sanatkarlara da hitap etmişti. Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü sinema şenliği Cannes’da bir konuşma yapan Zelenski, Charlie Chaplin’in kült sineması Büyük Diktatör’den yaptığı alıntıyla da hayli konuşuldu.

Zelenski, öte yandan nisan ayında TIME muhabirlerinden Simon Shuster’a verdiği röportajda, “Onların izlediklerini anlıyorsun. Bir sembolsün. Bir devlet önderi nasıl davranmalıysa o denli davranmalısın” tabirlerini kullanmıştı.

ZELENSKİY’NİN AKABİNDE MUSK VE JOHNSON YER ALDI

Oylamayı ikinci bitiren isim, oyların yüzde 3,5’ini alan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk olurken yüzde 3,2 oy oranıyla İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise üçüncü sırada yer aldı.

23 MAYIS’TA AÇIKLANACAK

Oylamaların akabinde TIME editörlerinin belirlediği “Dünyanın En Tesirli İnsanları” listesinin 2022 baskısı, 23 Mayıs’ta ilan edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.