WhatsApp’a zirveden tırnağa düzenleme!

WhatsApp’tan ileti düzenleme özelliği sonunda geliyor. Bilhassa şirketin sahibi Telegram’da sıklıkla kullanılan bu özelliğin BETA testleri başladı. Özelliğin yapısına nazaran gönderilen bildirileri kısa bir müddetliğine değiştirilebilecek. Böylelikle tıpkı iletisi tekrar göndermeye gerek kalmayacak. İleti düzenleme özelliği şimdilik Android’de test ediliyor lakin, İOS ve masaüstü sürümlerde de kısa mühlet içerisinde testlerin başlayacağı kestirim ediliyor.

KÜMEDEN SESSİZCE AYRIL

WhatsApp’ta kümeler hayat kurtarsa da birçok vakit insanları istemedikleri mesajlaşmalara maruz bırakıyor. Kümeden çıkmak istediğiniz de herkes bunu görüyor. WhasApp geliştirdiği yeni bilhassa kümeden ayrılmaları yalnızca yöneticilerin görmesine müsaade verecek. Küme yöneticisi olmayanlar çıktığınızı fark etmeyecek. Öte yandan uygulamada 100 MB olan evrak gönderme limiti iki GB’a çıkarıldı.

LİSAN DEĞİŞTİRİLEBİLECEK

Şu an WhatsApp’ta kullanılacak lisan otomatik olarak sistem tarafından seçiliyor. Fcebook’un üst kurumu META’nın bünyesinde bulunan WhatsApp yıllardır manuel lisan seçeneği taleplerini görmezden geliyordu. Argümana nazaran lisan değiştirmek kullanıcıların elinde olacak. WhasApp’ın manuel lisan seçeneği Hindistan üzere çok uluslu ülkelerde aslında vardı, lakin şirket siyaset gereği bu özelliği başka ülkelere açmıyordu.

KAYNAK: YENİŞAFAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.