‘Ankara ve İstanbul’dan birini kaybederse bırakır’

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – Parti kurmayları ve CHP liderine yakın isimler kurultayda Kılıçdaroğlu’nun yeniden seçilmesine kesin gözüyle bakıyor ve Genel Merkez’e karşı güçlü bir yapının ortaya konulamayacağını düşünüyor. “Genel Başkan çok rahat, kaybetmeyecek, ama bir mesaj çıkacak” ifadelerini kullanan kurmaylar, Özgür Özel’in performansına ilişkin ise “İyi bir çıkış yapamadı ancak her gün üzerine koyuyor” görüşünü dile getirdiler.

“İSTANBUL’U KAYBEDERSE DURAMAZ”

CHP liderinin yerel seçimlerden sonra koltuğunu bırakacağı iddialarına ilişkin de kaynaklar, “Ankara ve İstanbul’u alırsa genel başkanlığı bırakmaz. Ama bunlardan birini kaybederse bırakır. İstanbul’u kaybederse duramaz, gider” görüşünü dile getirdi. Bazı kurmaylar ise, “Kemal Bey yerel seçimden sonra devam etmek istemez, bir yerel seçim galibiyeti almak, Erdoğan’ı mağlup etmek ister” yorumunu yapıyor. 

ENGİN ALTAY İLE GÖRÜŞTÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kulislerde adı Grup Başkanlığı için geçen İstanbul Milletvekili Engin Altay ile görüştüğü ortaya çıktı. CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel ile Kılıçdaroğlu 1 Ekim’de TBMM’de yaptıkları görüşmede Grup Başkanlığı seçiminin kurultaydan sonra yapılması konusunda anlaşmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun aynı gün Engin Altay ile de görüştüğü öğrenildi. Parti kulislerine göre Kılıçdaroğlu’yla görüşen bazı milletvekilleri de Grup Başkanlığı için Engin Altay’ın ismini verdi. Altay’ın yakın çevresine, “Benim böyle bir talebim yok” dediği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx