Fatih Altaylı’nın TÜİK İddiası Pes Dedirtti! Maaşlardan Kiralara kadar Her şeyi Belirleyen Anketten Önce Telefon mu Gidiyordu

Gazeteci Fatih Altaylı’dan TÜİK’in enflasyonu belirlemesine ilişkin olay olacak bir iddiayı dillendirdi. Altaylı ünlü bir marketin üst düzey yöneticisinden aldığı bilgilere göre, TÜİK’in gıda enflasyonunu düşük göstermek için marketlere müdahale ettiğini iddia etti.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, enflasyon eylülde yüzde 4,75 artarken yıllık bazda ise yüzde 61,53’e yükseldi.

Verilerinin gerçekçi olmadığı yönünde şiddetle eleştirilen TÜİK, Eylül 2023 döneminde gıda enflasyonunu ise yüzde 75,14 olarak açıkladı. Ancak bu enflasyon rakamları, vatandaşın derin şekilde hissettiği hayat pahalılığını yansıtmaktan oldukça uzakta kaldı.

MARKETLERE GELEN “TÜİK” TELEFONU

Gazeteci Fatih Altaylı da TÜİK ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Youtube kanalında konuşan Fatih Altaylı, TÜİK’in gıda enflasyonunu düşük göstermek için marketlere müdahale ettiğini ifade etti.

Ünlü bir marketin üst düzey yöneticisinden aldığı bilgileri paylaşan Altaylı, “Enflasyon için fiyat toplayan TÜİK’in denetim zamanında marketlere telefon geliyormuş. ‘Bu birkaç gün etiketleri artırmayın, fiyatları düşürün’ diye” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx