Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Gençlik Vakfı Teşkilat Buluşması’nda açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan’ın açıklamaları özetle şöyle: Geleceğimizin teminatı, gözümüzün aydınlığı siz gençlerimizin her birini yürekten selamlıyorum. Sizlere bakınca kendi gençliğimi görmenin heyecanını yaşıyorum. Aranızda kendimi daha genç hissediyor her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin.

TÜGVA eğitim öğretim dışında kamplarıyla spor faaliyetleriyle gençlerimizin hayatına dokunan faaliyetlerini takdirle karşılıyorum. Afrikadan Asya’ya kadar dünyanın 4 bir ucunda Türk sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına rastlıyoruz. Türkiye’nin sesini dünyaya ulaştıran sivil toplum kuruluşlarımızı tebrik ediyorum. Sizlerin sadakatini ve samimiyetinizi gördükçe biz de kendimizi toparlıyoruz, yükümüzün ağırlığını hatırlıyoruz. Gençler şunu unutmayın: dağdaki teröristlere yerlere izmarit atmıyorlar diye çiçek çocuk muamelesi yapanların size iftira atmasının, sizi lekelemeye çalışmasının sebebi budur. Varsın onlar sizin çalışmalarınızdan rahatsızlık duysun. Bizler sizlere destek olmaya devam edeceğiz.

Eğitim alanında çok önemli bir boşluğu dolduran vakfımızın iyiyi, adaleti esas alan çalışmaları ile mücadelemize omuz vermeye devam edeceğine inanıyorum.

14 ve 28 Mayıs seçimlerini demokrasi şenliği içinde istisnai bir atmosferde gerçekleştirdik. Zaferle çıktığımız seçimler siyaset tarihimize bir dönüm noktası olarak geçti. Daha önce siyasette hiç görmediğimiz kirli pazarlıklara şahit olduk. Ne dediler? 6’lı Masa dediler. Ne dediler? Gerekir 16’lı masa dediler… Ne oldu? Ne 6’lı ne 16’lı masa tuttu. Gençler şunu unutmayın şu an parlamentoda şu masadan biri var mı? Nerede bunlar? Yok oldular. Ama kim var? Millet var. Terör örgütlerinin siyasete müdahale ettiği sahnelerle karşılaştık. Sığınmacıların hedef gösterildiğini gördük. Sizlerin şahsında bizlere destek veren tüm gençlerimize teşekkür ediyorum. Siz bize sandıkta sahip çıktınız. Biz de sizler için çalışmaya sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki 5 seneyi Cumhurbaşkanlığında ustalık dönemi olarak görüyoruz. Hedefimiz Türkiye Yüzyılı’nın inşasıdır. Bunun zaten altyapısını kurmuştuk. Şimdi bunu Türkiye Yüzyılı şiarıyla yeni bir safhaya taşıyoruz. Kabinemizi bu vizyona göre oluşturduk.

Ne yapıyorsak Türkiye Yüzyılı’nın hayata geçirilmesi için yapıyor, tüm adımlarımızı bu hedefe göre atıyoruz. Gençler milletimizin ümididir. Bunu derken hakikati dile getiriyoruz. Gençler geleceğimizin teminatıdır diyorsak, Türkiye’nin teminatı sizler olduğunuz için bunu söylüyoruz. En büyük zenginliğimiz gençlerdir derken tüm kalbimizle inandığımız için bunu dillendiriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx